Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wycieczka w ramach projektu Lokomotywą po wiedzę - Eco Fashion - projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego

Wycieczka w ramach projektu Lokomotywą po wiedzę - Eco Fashion - projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego

1 kwietnia 2022 r. klasa 4c uczestniczyła w wycieczce w ramach projektu Lokomotywą po wiedzę - Eco Fashion - projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego, który dofinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Projekt został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.

Uczniowie zwiedzili Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, gdzie mieli okazję zobaczyć jak zmieniała i rozrastała się Łódź. Przyjrzeli się procesowi produkcji włókienniczej, działaniu maszyny parowej oraz różnicy w wystroju wnętrz gabinetów w fabrykach państwowych i prywatnych. Następnie obejrzeli kolekcję odzieży pozwalającą prześledzić zmiany, które zachodziły w modzie w XX i XXI wieku.
Drugą częścią wycieczki były warsztaty w Łódzkim Domu Kultury przeprowadzone przez wykładowców Politechniki Łódzkiej. Uczniowie mieli za zadanie zaprojektować a następnie wykonać ubranie z tkanin, sznurków, bibuły i innych dostępnych materiałów. Wszyscy wykazali się kreatywnością i zapałem do pracy. W rezultacie powstały piękne i różnorodne stroje.

Data dodania: 2022-04-11 14:21:25
Data edycji: 2022-04-21 21:54:52
Ilość wyświetleń: 132

Oddziały Przedszkolne

Aktualności
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

„Dawać zdrowie i radość poprzez gry w słońcu i na powietrzu”

dr Henryk Jordan
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej