Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Wycieczka śladami bohaterów ''Kamieni na szaniec''

03.03.2023 r. w piątek odbyła się wycieczka do Warszawy klas 8a, 8b i 8c pod opieką pani Klaudii Kolasy, pani Wioletty Kuśmierowskiej oraz pani Moniki Olewińskiej. Organizacją wyjazdu zajmowała się również pani Katarzyna Kaźmierczak.
Motywem przewodnim była wędrówka śladami bohaterów "Kamieni na szaniec". Była to nie tylko dobra okazja do powtórzenia wiadomości pod kątem egzaminu, ale także poszerzenia wiedzy na temat losów Alka, Rudego i Zośki.

Wycieczkę wraz z panią przewodnik zaczęliśmy od Powązek, na których mogliśmy zobaczyć m.in. groby Janka Bytnara, Tadeusza Zawadzkiego, Macieja Aleksego Dawidowskiego czy Wojciecha Jaruzelskiego, Juliana Tuwima oraz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Następnie udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Tutaj uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i z uwagą słuchali przekazywanych wiadomości na temat przebiegu powstania, warunków panujących w Warszawie podczas II wojny światowej. Młodzież chętnie brała udział w dyskusji, odpowiadała i zadawała ciekawe pytania. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się replika kanału, do którego uczniowie mogli wejść z latarkami i spróbować znaleźć wyjście. Chwila refleksji i zadumy nadeszła, gdy wspólnie oglądaliśmy film "Miasto Ruin".

Następnymi punktami wyjazdu były: Mauzoleum Walki i Męczeństwa na alei Szucha, Pawiak oraz Arsenał przy ulicy Długiej 52. Ze szczegółami mogliśmy przypomnieć sobie przebieg akcji pod Arsenałem oraz na własne oczy zobaczyć miejsca, w których bohaterowie "Kamieni na szaniec" dokonali niemożliwego.

Grupa z naszej szkoły została niezwykle pochwalona przez panią przewodnik - w szczególności za uwagę, ciekawość, kulturę i zainteresowanie tematem II wojny światowej.

Z pewnością wyjazd i miejsca, które udało nam się zwiedzić na długo pozostaną w naszej pamięci.

Data dodania: 2023-03-14 14:30:21
Data edycji: 2023-03-14 14:38:03
Ilość wyświetleń: 325

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

„Dawać zdrowie i radość poprzez gry w słońcu i na powietrzu”

dr Henryk Jordan
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej