Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO BORYSEWA

WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO BORYSEWA

W poniedziałek 22 maja uczniowie klas pierwszych  wraz ze swoimi wychowawczyniami  wybrali się na pierwszą klasową wycieczkę do ZOO Safari w Borysewie. Celem wycieczki była obserwacja i  wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata oraz czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą.

 Przygodę rozpoczęliśmy od przejażdżki kolejką po terenie zoo, podczas której pan przewodnik przekazywał ciekawe informacje o poszczególnych zwierzętach. Zoo Safari w Borysewie to niezwykłe miejsce.   To tutaj właśnie dzieci mogły zobaczyć wiele gatunków zwierząt z różnych kontynentów m.in. białe lwy, białe tygrysy bengalskie, antylopy, zebry, bawoły afrykańskie, fokę szarą, małpy, krokodyla syjamskiego, warana papuaskiego, tapira, serwale, białe wielbłądy, pumy, rysie, żyrafy siatkowane, kangury, lemury, białe wilki.

Dzieci mogły także uczestniczyć w wielu pokazach karmienia zwierząt. Najzabawniejszy okazał się pokaz karmienia foki, która przy pomocy swego opiekuna pokazywała publiczności rozmaite akrobacje nagradzane zachwytem obserwujących i gromkimi brawami.

 Ogromną atrakcją dla dzieci okazała się Figlarnia – bajkowa kraina zabaw, gdzie mogły zmierzyć się z kosmicznym torem przeszkód, bawić się w basenie z piłeczkami, a także zjeżdżać z dmuchanej zjeżdżalni. Doskonałym podsumowaniem wrażeń było wybieranie i kupowanie pamiątek.

Udana pogoda, niezapomniane atrakcje i bliskość natury sprawiły, że wycieczka do Zoo Safari w Borysewie była udana i na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Data dodania: 2023-06-04 18:41:14
Data edycji: 2023-06-04 18:57:03
Ilość wyświetleń: 152

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

„Dawać zdrowie i radość poprzez gry w słońcu i na powietrzu”

dr Henryk Jordan
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej