Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Wizyta psa terapeuty

Wizyta psa terapeuty

Nasze młodsze klasy odwiedził dzisiaj niezwykły gość: suczka golden retriever o imieniu Yoshi, która od razu podbiła serca uczniów.  Yoshi to certyfikowany pies terapeuta, który na co dzień pracuje z chorymi dziećmi.

Zajęcia miały na celu przybliżenie uczniom zasad obowiązujących w kontaktach z psem oraz body language psa – czyli psiego języka ciała.

Odkryciem dla wszystkich była informacja, że psy nie lubią głaskania po głowie, zdecydowanie wolą pod szyją lub na karku. Nasi uczniowie byli bardzo zainteresowani rozmową, zadawali mnóstwo pytań i okazało się, że mają sporą wiedzę na temat zachowania zwierząt i opieki nad nimi. Dużo emocji przyniósł bezpośredni kontakt z psem. Niektórzy musieli przełamać swoje opory, ponieważ Yoshi to duża sunia. Nie było jednak zbyt trudno, bo jak tu nie pogłaskać takiego kudłatego pieszczocha. Potem była nauka bezpiecznego karmienia oraz wspólne zabawy na szkolnym boisku. Yoshi nie omieszkała pochwalić się swoimi umiejętnościami i sztuczkami. Wspólnie spędzony czas bardzo szybko minął i trudno było nam się rozstać z naszym kudłatym przyjacielem.

 Jej wizyta w szkole przez kilka dni ma jednak na celu wykonanie niezwykle ważnego zadania charytatywnego. Yoshi swoją pracą terapeuty zbiera pieniążki na pomoc ukraińskim dzieciom. Również tym, które uczą się w naszej szkole. Pomóżmy jej zebrać jak najwięcej.

Brawo Yoshi!!!

Data dodania: 2022-03-20 21:57:13
Data edycji: 2022-03-20 22:07:06
Ilość wyświetleń: 478

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

„Dawać zdrowie i radość poprzez gry w słońcu i na powietrzu”

dr Henryk Jordan
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej