Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Uroczysty apel

Uroczysty apel

 

   Tradycją naszej szkoły jest apel podsumowujący osiągnięcia uczniów w pierwszym półroczu roku szkolnego. Z powodu trwającej pandemii tym razem odbył się dopiero 2 marca 2022r. Choć jest to okazja do świętowania, rozpoczęliśmy spotkanie od tematów bardzo poważnych. Pani dyrektor, Maria Szaszkiewicz, przybliżyła wydarzenia rozgrywające się obecnie na Ukrainie. Wszystkich poległych i rannych uczciliśmy minutą ciszy, a dzielnych obrońców gromkimi brawami. Wszyscy bardzo współczujemy narodowi ukraińskiemu i pragniemy, by wojna jak najszybciej dobiegła końca. Pani dyrektor przypomniała także o możliwości niesienia pomocy poszkodowanym przez wojnę. Nasza szkoła we współpracy z OSP Wola Zaradzyńska przeprowadza zbiórkę potrzebnych rzeczy. Można przynosić na przykład latarki, baterie, środki opatrunkowe, pieluchy. Polska Akcja Humanitarna rozpoczęła akcję „SOS Ukraina” i zachęca do wpłat na konto bankowe 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772 z tytułem przelewu Ukraina, a w dniach od 5 do 15 marca wolontariusze PCK będą zbierali pieniądze  na terenie szkoły.  Informacje na temat prowadzonych akcji znajdują się w dzienniku elektronicznym Librus.

 Kolejnym działaniem, które jest świadectwem naszego wsparcia dla Ukrainy jest zaplanowanie na piątek, 4 marca, dnia solidarności z narodem ukraińskim. Prosimy, aby każdy należący do społeczności szkolnej, założył tego dnia strój w barwach niebieskich i żółtych.

Pani dyrektor powiedziała także, że nasza szkoła ma kolejnych uczniów w Ukrainy. Do dwóch dziewczynek, Valerii oraz Valentyny, które są z nami od kilku lat, dołączyli dwaj chłopcy. Rozpoczęli naukę w oddziałach przedszkolnych.

Druga część uroczystości przeznaczona była na wręczenie nagród laureatom konkursów szkolnych. Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Data dodania: 2022-03-05 22:23:53
Data edycji: 2022-03-05 22:27:39
Ilość wyświetleń: 601

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

„Dawać zdrowie i radość poprzez gry w słońcu i na powietrzu”

dr Henryk Jordan
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej