Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Świąteczna wycieczka klas 4b i 4c

W dniu 14.12.2022r. uczniowie kl. 4b i 4c pojechali na warsztaty świąteczne do Akademii Ciastka w Twardej koło Tomaszowa Mazowieckiego pod opieką p. Moniki Szafrańskiej, Anna Skrzydlewskiej i Moniki Olewińskiej. Oto co działo się podczas warsztatów: dzieci składały własną chatkę z piernika przy pomocy białego lukru, robiły z surowego ciasta misie piernisie i zdobiły przy pomocy cukierków, zdobiły także gotowe pierniczki przy pomocy kolorowych lukrów i różnych naturalnych posypek, wykonały pierniczki z surowego ciasta przy pomocy foremek w kształcie gwiazdek, serduszek itp. na klasowe wigilie (wypiek – Panowie prowadzący zajęcia). Odbył się także konkurs na super chatkę z piernika - za I miejsce dziecko otrzymało foremki do robienia chatki. Były jeszcze cztery wyróżnienia, za które dzieci otrzymały gotowe pierniczki.

Panowie prowadzący zajęcia opowiedzieli dzieciom również o różnego rodzaju naturalnych ozdobach takich jak np. płatki jadalnych kwiatków, czekolada itp. Podkreślali jak ważne dla naszego zdrowia jest unikanie sztucznych barwników, a wybieranie naturalnych.

Z zapakowanymi cudami z piernika wyruszyliśmy na dalszą część wyprawy – na spotkanie z leśnikiem. Śnieg pokrył las i w tak pięknej aurze spacer był bardzo miły.

Zadowoleni bezpiecznie wróciliśmy do Ksawerowa.

Data dodania: 2022-12-19 18:36:32
Data edycji: 2022-12-19 18:37:59
Ilość wyświetleń: 269

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

„Dawać zdrowie i radość poprzez gry w słońcu i na powietrzu”

dr Henryk Jordan
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej