Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

27 września 2023 r. nasza szkoła i przedszkola dołączyły do 30 już akcji z cyklu „Sprzątanie Świata” pod hasłem „Sprzątanie łączy ludzi”. Nas również połączył jeden wspólny cel: dbałość o czyste i niezaśmiecone środowisko. Wszyscy zadbaliśmy o to, aby nasze najbliższe otoczenie pozostało czyste i piękne. Była to dla nas interesująca lekcja wychowawcza. W akcji wzięli udział najmłodsi, czyli przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Ksawerowie oraz nieco starsi uczniowie klas: 3a, 3b i 3c, jak również uczniowie klas czwartych: 4b i 4c.

Dziękujemy Urzędowi Gminy w Ksawerowie – Wydział Ochrony Środowiska za dostarczenie nam worków i rękawiczek, dzięki którym nasze sprzątanie przebiegło bezpiecznie i sprawnie.

 

Wioletta Kuśmierowska

Data dodania: 2023-10-03 12:16:00
Data edycji: 2023-10-03 12:25:52
Ilość wyświetleń: 142

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

„Dawać zdrowie i radość poprzez gry w słońcu i na powietrzu”

dr Henryk Jordan
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej