Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Sprzątamy dla Polski

Sprzątamy dla Polski

 

W dniu 21 kwietnia miała miejsce ogólnopolska akcja sprzątania świata „Sprzątamy dla Polski”, która ma na celu propagowanie idei ekologii oraz edukację w zakresie dbałości o środowisko naturalne. W ramach tej idei wolontariusze  z różnych miejscowości w Polsce organizowali sprzątanie miejsc  publicznych, takich jak parki, lasy, plaże czy tereny zielone w miastach.

W działaniach tych brały udział zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli, wspólnie wykonując prace porządkowe, tzn. zbierając śmieci, segregując odpady i sprzątając tereny zanieczyszczone. Oczywiście nasza szkoła również wzięła udział w tym jakże ważnym wydarzeniu.

Klasa 2c i 3c wyposażone w rękawice ochronne i worki, pamiętając o zasadach bezpieczeństwa, posprzątały teren wokół szkoły, często dziwiąc się, jakie rzeczy zamiast trafiać do śmietników, zanieczyszczają naszą piękną przyrodę.

Udział w tym przedsięwzięciu  uświadomił nam o konieczności dbania o środowisko oraz pokazał, że każdy z nas może przyczynić się do poprawy stanu naszej planety.

 

Data dodania: 2023-05-08 18:29:35
Data edycji: 2023-05-15 18:31:28
Ilość wyświetleń: 218

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

„Dawać zdrowie i radość poprzez gry w słońcu i na powietrzu”

dr Henryk Jordan
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej