Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Spotkanie z Markiem Michalakiem

18 listopada 2022 r. w naszej szkolnej  odbyło się wyjątkowe spotkanie z Markiem Michalakiem, byłym Rzecznikiem Praw Dziecka,  autorem wielu pozycji skierowanych zarówno do dzieci, jak i dorosłych. To także działacz społeczny, współtwórca Centrum Przyjaźni Dziecięcej, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. Laureat wielu odznaczeń i wyróżnień.

W spotkaniu mieli możliwość uczestniczenia uczniowie z klas piątych i 3c. “Opowieści o tym, co w życiu ważne”, byly świetnym pretekstem do rozmowy o wartościach i prawach dziecka.  To piękna i wartościowa książka dla dzieci (tych nieco starszych również) o sile uczuć i słów. Możemy odnaleźć w niej odpowiedzi na nurtujące pytania i wyjaśnienie takich pojęć jak: miłość, tolerancja, odwaga, szacunek. Były aytografy, zdjęcia i wpis do naszej szkolnej kroniki. Po spotkaniu autor złożył swój podpis pod Kodeksem Prawa Dziecka.

 

“Spotkanie - uczta. Prawdziwy dialog pokoleń. Opowieści o tym, co w życiu ważne byly świetnym pretekstem do rozmowy o wartościach i prawach dziecka. Pytań dziesiątki. Świetne wnioski. Serce rośnie.” Marek Michalak

Data dodania: 2022-11-24 18:06:17
Data edycji: 2022-11-24 18:13:47
Ilość wyświetleń: 412

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

„Dawać zdrowie i radość poprzez gry w słońcu i na powietrzu”

dr Henryk Jordan
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej