Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Relacja z wycieczki Wieliczka-Kraków

 Relacja z wycieczki Wieliczka-Kraków

W dniach 15-16 czerwca 2023 r. uczniowie klas: 5c, 6a, 6b pod opieką p. Beaty Gratel-Woźniak , p. Małgorzaty Szudzikowskiej, p. Izabeli Zalepy-Maciaszczyk i p. Magdaleny Binkowskiej pojechali na niezapomnianą wycieczkę do Wieliczki i Krakowa.

W pierwszym dniu celem podróży było zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. Po dotarciu na  miejsce musieliśmy pokonać 380 stopni, aby dotrzeć do podziemnych korytarzy. Najbardziej zapadło nam w pamięć obejrzenie pięknej Kaplicy św. Kingi. Z Wieliczki udaliśmy się do ośrodka Totus Tuus w Zembrzycach. Byliśmy podekscytowani wieczornym ogniskiem, podczas którego wszyscy mogliśmy usmażyć i zjeść kiełbaski, chleb i pianki, popijając ciepłą herbatą. Niestrudzeni graliśmy w piłkę i bawiliśmy się na placu zabaw do późnych godzin wieczornych. Następnego ranka po śniadaniu wyruszyliśmy do Krakowa. Po dotarciu na miejsce udaliśmy się na Rynek Główny przechodząc wcześniej przez Plac Grunwaldzki, z którego podziwialiśmy imponujący Barbakan. Zobaczyliśmy Sukiennice i wysłuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej. Po obiedzie zwiedziliśmy Wawel, podziwiając Katedrę i Dzwon Zygmunta. Nie mogło też zabraknąć spotkania ze smokiem wawelskim.

Wycieczka do Wieliczki i Krakowa na długo zapadnie nam w pamięć jako niezapomniana przygoda pełna fascynujących miejsc i interesujących historii.

Data dodania: 2023-06-20 22:40:58
Data edycji: 2023-06-20 22:42:40
Ilość wyświetleń: 166

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

„Dawać zdrowie i radość poprzez gry w słońcu i na powietrzu”

dr Henryk Jordan
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej