Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Program profilaktyczny „Archipelag skarbów”

Program profilaktyczny „Archipelag skarbów”

W dniach: 24 – 25.11.2022 r. uczniowie klas 8 wzięli udział w programie profilaktycznym „Archipelag skarbów”, który zrealizowany był na terenie naszej szkoły. Podczas kilku godzin warsztatów uczniowie podążali w odkrywaniu zagadnień związanych ze zrozumieniem siebie, własnych emocji, relacji z innymi osobami, w poszukiwaniu odpowiedzi na trudności wieku dojrzewania – sięganiu po alkohol, narkotyki i dopalacze. Podczas realizacji programu były poruszane tematy związane z wywieraniem presji rówieśniczej i sposobami radzenia sobie z nią, zachowaniami agresywnymi i zachowaniami o uprzedmiotowionym charakterze, zwłaszcza w relacjach chłopcy – dziewczęta.

Program został zakończony Festiwalem Twórczości Archipelagu Skarbów, który był okazją do aktywnego udziału młodzieży w formułowaniu przekazu profilaktycznego adresowanego do ich rówieśników, poprzez własnoręcznie przygotowane wiersze, plakaty, rysunki dotyczące poruszanych zagadnień profilaktycznych.

Uczniowie podczas zajęć bawili się znakomicie; byli aktywni, zaangażowani.

W ramach wspomnianego programu odbyło się również szkolenie rady pedagogicznej, w którym uczestniczyło 40 nauczycieli oraz spotkanie dla rodziców klas ósmych, w którym uczestniczyło 9 rodziców.

Program został zrealizowany dzięki funduszom Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów alkoholowych w Ksawerowie na rok 2022.

Data dodania: 2022-12-05 22:44:32
Data edycji: 2022-12-05 22:46:01
Ilość wyświetleń: 255

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

„Dawać zdrowie i radość poprzez gry w słońcu i na powietrzu”

dr Henryk Jordan
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej