Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Poznajemy Geniboty

Dziewczynki z klasy 5a  wraz z p. Agnieszką Owczarek w ramach programu edukacyjnego „Laboratoria Przyszłości” – testowały roboty Genibot. Lekcja odbyła się 14.12.2022.

Geniboty to uniwersalne, wyposażone w wiele funkcji  roboty do nauki programowania. Możemy programować je za pomocą kart do kodowania na specjalnej macie do kodowania.

Na kartach nadrukowane są specjalne znaczniki, dzięki którym robot rozpoznaje jaka komenda przypisana jest do danej karty. Karty układamy w odpowiedniej kolejności, a następnie programujemy robota przykładając go kolejno do każdej karty. Po wczytaniu całej sekwencji komend stawiamy robota na wybrane miejsce i Genibot wykonuje zaprogramowane aktywności. Wśród kart możemy wyodrębnić kilka kategorii. Karty „start”, „koniec”, karty odpowiedzialne za sposób poruszania się robota „do przodu”, „do tyłu”, „obróć się w prawo”, „obróć się w lewo” , karty zmieniające kolory robota, karty z cyframi, karty z dźwiękami, karty do działań matematycznych, karty umożliwiające stworzenie pętli i funkcji oraz karty kodujące robota na ruch zbliżony do kształtu figur geometrycznych.

Praca z robotem, to ogromne korzyści dla uczniów, świetna zabawa, która rozwija kompetencje logiczne, algorytmiczne myślenie oraz zadaniowe podejście do stawianych problemów.

 

Data dodania: 2022-12-19 18:17:16
Data edycji: 2022-12-19 18:20:42
Ilość wyświetleń: 236

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

„Dawać zdrowie i radość poprzez gry w słońcu i na powietrzu”

dr Henryk Jordan
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej