Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Powitanie wakacji, pożegnanie szkoły

Powitanie wakacji, pożegnanie szkoły

 

W końcu nadeszły długo wyczekiwane wakacje! 26 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny. Naszą szkolną uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: zastępca wójta Gminy Ksawerów – Pan Konrad Szumigaj, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Ksawerów – Pani Anna Szcześniak-Rydz, kierownik Referatu Oświaty, Spraw Społecznych i Promocji - Pani Maria Waszkiewicz – Beze, skarbnik Gminy Ksawerów – Pani Katarzyna Rogalewska, Panie i Panowie radni, proboszcz parafii Ksawerów - ksiądz Andrzej Ścieszko, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ksawerowie – pani Aneta Rzeźniczak, prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża – Pan Andrzej Chałupka oraz członkowie Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Ksawerowie i Rady Rodziców Gminnego Przedszkola w Widzewie.
Akademię rozpoczęło wyjątkowe wydarzenie. Na wniosek Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach Kapituła Odznaki Honorowej przyznała naszej szkole Odznakę Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża IV stopnia, którą wręczył prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża – Pan Andrzej Chałupka.
Kolejnym bardzo wzruszającym elementem naszej uroczystości była ceremonia przekazania opieki nad sztandarem klasom siódmym.
Podczas apelu nagrody i świadectwa z wyróżnieniem odebrali uczniowie z najlepszymi wynikami.
Uroczystość uświetniły występy taneczne uczniów klas trzecich. Tradycyjnie ósmoklasiści pożegnali się z nami polonezem. Przed ósmoklasistami otwierają się teraz zupełnie nowe drzwi. Szkoły ponadpodstawowe, nowi znajomi i nieznane dotąd wyzwania czekają na nich tuż za rogiem. Drodzy Absolwenci! Zabierzcie ze sobą z naszej szkoły nie tylko wiedzę z podręczników, ale przede wszystkim przyjaźnie, wartości i wiarę we własne możliwości. Nie bójcie się marzyć! Powodzenia na nowej drodze!

Udostępnij
Data dodania: 2026-06-27 15:19:48
Data edycji: 2026-06-27 15:32:30
Ilość wyświetleń: 14

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

„Dawać zdrowie i radość poprzez gry w słońcu i na powietrzu”

dr Henryk Jordan
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej