
W końcu nadeszły długo wyczekiwane wakacje! 26 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny. Naszą szkolną uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: zastępca wójta Gminy Ksawerów – Pan Konrad Szumigaj, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Ksawerów – Pani Anna Szcześniak-Rydz, kierownik Referatu Oświaty, Spraw Społecznych i Promocji - Pani Maria Waszkiewicz – Beze, skarbnik Gminy Ksawerów – Pani Katarzyna Rogalewska, Panie i Panowie radni, proboszcz parafii Ksawerów - ksiądz Andrzej Ścieszko, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ksawerowie – pani Aneta Rzeźniczak, prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża – Pan Andrzej Chałupka oraz członkowie Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Ksawerowie i Rady Rodziców Gminnego Przedszkola w Widzewie.
Akademię rozpoczęło wyjątkowe wydarzenie. Na wniosek Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach Kapituła Odznaki Honorowej przyznała naszej szkole Odznakę Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża IV stopnia, którą wręczył prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża – Pan Andrzej Chałupka.
Kolejnym bardzo wzruszającym elementem naszej uroczystości była ceremonia przekazania opieki nad sztandarem klasom siódmym.
Podczas apelu nagrody i świadectwa z wyróżnieniem odebrali uczniowie z najlepszymi wynikami.
Uroczystość uświetniły występy taneczne uczniów klas trzecich. Tradycyjnie ósmoklasiści pożegnali się z nami polonezem. Przed ósmoklasistami otwierają się teraz zupełnie nowe drzwi. Szkoły ponadpodstawowe, nowi znajomi i nieznane dotąd wyzwania czekają na nich tuż za rogiem. Drodzy Absolwenci! Zabierzcie ze sobą z naszej szkoły nie tylko wiedzę z podręczników, ale przede wszystkim przyjaźnie, wartości i wiarę we własne możliwości. Nie bójcie się marzyć! Powodzenia na nowej drodze!





„Dawać zdrowie i radość poprzez gry w słońcu i na powietrzu”

95-054 Ksawerów
ul. Zachodnia 33