Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Międzynarodowy Projekt Czytelniczy ''Magiczna moc bajek''

Międzynarodowy Projekt Czytelniczy  ''Magiczna moc bajek''

 

W grudniu w świetlicy szkolnej w ramach  Międzynarodowego Projektu czytelniczego: "Magiczna moc bajek" zrealizowaliśmy zadania z modułu III – „Akceptacja , tolerancja”:

  1. Oglądanie bajek z serii: "Przygody kota Filemona" , rozmowa nt. odmienności i tolerancji: „Co jest dobrego w tym, że jesteśmy do siebie podobni? W czym mogą pomóc różnice? Czego możemy się nauczyć od siebie przez to, że jesteśmy różni?” Pr. plast: "Filemon i Donifacy" - pr. plast. techniką origami z kółek.
  2. Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych dzieci obejrzały film pt. OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ - uczymy dzieci tolerancji w ramach projektu ,,Magiczna Moc Bajek". Następnie rozmawialiśmy, i wykonaliśmy wspólnie z uczniami poradnik pt."Savoir - vivre wobec osób niepełnosprawnych". Dzieci układały tekst porad oraz wykonały prace plastyczne, obrazujące nasze zachowania wobec osób niepełnosprawnych.
  3. Zajęcia: burza mózgów - co oznacza słowo: "inność". Głośne czytanie baśni H. Ch. Andersena - "Brzydkie kaczątko", rozmowa z uczniami nt. tolerancji i akceptacji, czy inny znaczy gorszy". Wykonanie ilustracji do przeczytanej baśni.
  4. "Wróbel, co oćwierkał sąsiadów""- Pan Poeta; czytanie bajki i rozmowa z dziećmi nt. tolerowania innych. Uczniowie zastanawiali się w jaki sposób można reagować na sytuacje, które są dla nas niekomfortowe. Wykonali również pracę plastyczna - rysowanie postaci wybranych ptaków.

 

Ogłosiliśmy także,  świąteczny konkurs fotograficzny: „Rodzinne czytanie przy choince”.

 

Data dodania: 2021-12-20 11:31:23
Data edycji: 2021-12-20 11:40:25
Ilość wyświetleń: 205

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

„Dawać zdrowie i radość poprzez gry w słońcu i na powietrzu”

dr Henryk Jordan
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej