Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT CZYTELNICZY: „MAGICZNA MOC BAJEK”

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT CZYTELNICZY: „MAGICZNA MOC BAJEK”

 

W listopadzie w świetlicy szkolnej został zrealizowany: Moduł II Przyjaźń, z projektu „Magiczna moc bajek” .

W ramach zajęć odbyło się: głośne czytanie i rozmowa na podstawie książki :"Paw, co ogon miał z przyjaźni"- Pan Poeta; czytanie bajki i rozmowa z dziećmi nt. przyjaźni. Gest przyjacielskiej przyjaźni nie musi być wielkim gestem. Jeśli wielu przyjaciół okaże mały gest, świat osoby potrzebującej zmieni się istotnie. Praca plastyczna - malowanie kolorowych piórek, które stworzą duży ogon pawi oraz głośne czytanie książki B. Gawryluk: " Dżok. Legenda o psiej wierności". - rozmowa na podst. przeczytanej książki, nt. oddania i wierności - cech wyróżniających najwierniejszego przyjaciela człowieka - psa. Praca plastyczna z plasteliny: "Pies - Dżok".

"Mały człowiek duża sprawa, mały człowiek ma swe prawa" - 20 Listopada – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka; Prawa Dziecka w oparciu o wiersz M. Brykczyńskiego: "Prawa Dziecka”. Praca plastyczna  - praca grupowa plakat: "Prawa dziecka, wspólna sprawa".

 Dobranocki z dawnych lat - Kubuś Puchatek. Oglądanie bajki :"Kubuś Puchatek i przyjaciele" . Rozmowa dydaktyczna – Przyjaciel – kto to jest? Jaki powinien być przyjaciel? Jaka jest różnica pomiędzy kolegą a przyjacielem? Jakie zachowania świadczą o przyjaźni? Co to znaczy być przyjacielem? Przyjaciel to osoba, która cię nie zawiedzie, nie wyśmieje, lubicie razem przebywać ze sobą, panuje między wami zaufanie, życzliwość i szczerość.

 

Data dodania: 2021-12-05 18:31:50
Data edycji: 2021-12-05 18:36:37
Ilość wyświetleń: 404

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

„Dawać zdrowie i radość poprzez gry w słońcu i na powietrzu”

dr Henryk Jordan
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej