Kontrast
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Marcel Chrzęst Mistrzem Polski w Zapasach U15 i reprezentantem Polski na Mistrzostwach Europy

Uczeń klasy 8b, Marcel Chrzęst już po raz drugi sięgnął po tytuł mistrza.

W ubiegłym roku uzyskał tytuł Mistrza Polski Młodzików w kategorii do 100 kg po zastosowaniu bardzo efektownego rzutu suplesowego.

W tym roku, w dniach 21-22 maja 2022 w Gomulinie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski U15 szkół podstawowych w zapasach w stylu klasycznym. Zawodników dopingował Andrzej Supron, polski mistrz świata i srebrny medalista olimpijski w zapasach.

Po czterech zaciętych walkach, nasz uczeń Marcel Chrzęst zdobył kolejny tytuł Mistrza Polski. Tym razem,  w kategorii 85kg. Stając na najwyższym podium razem ze swoim trenerem miał ogromną satysfakcję, że ich współpraca przyniosła wspaniałe efekty. Dzięki zwycięstwu, Marcel Chrzęst został powołany do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy U15, które mają się odbyć 17-19 lipca w Chorwacji. Wysiłek i długie treningi opłaciły się. Pozwoliły Marcelowi odnieść wielki sukces. Stawka była wysoka.

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych udało się wywalczyć IV miejsce dla naszej szkoły. Swój udział w potyczkach drużynowych mieli również Igor Czyżewski – miejsce 9(kl.8c), Mateusz Godlewski  - miejsce 14(kl.7a) i Piotr Jarzębski – miejsce 16(kl.7a).

Mistrzowi Marcelowi gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów.

Data dodania: 2022-05-26 21:34:26
Data edycji: 2022-05-26 21:38:36