Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”

W czerwcu, uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” organizowanym przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową - Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie:

https://ose.gov.pl/pkc

Kl. 1-3 zrealizowały w czasie zajęć komputerowych moduł 6. kursu „Internetowa szkoła słonia Spacjusza”, pt. „Internet to nie wszystko” oraz przygotowały projekt kolorowanki, dotyczącej aktywności, które można realizować w internecie (online) i poza nim (offline), aby zachować równowagę cyfrową.

Kl. 4-6  na zajęciach informatyki zrealizowały moduł 4. kursu „Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z internetu”, pt. „Uprzejmy internauta” oraz przygotowały plakat z hasłem promocyjnym, dotyczącego zasad właściwego zachowania w sieci (netykiety) oraz sposobów reagowania na trudne sytuacje online (np. hejt, agresja ze strony innych użytkowników).

Kl. 7-8  na zajęciach informatyki zrealizowały moduł 2. kursu Bezpieczni w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy”.

W konkursie można wygrać Mobilną Pracownię Komputerową, składającą się z 16 laptopów wraz z mobilną szafą, zapewniającą możliwość przechowywania oraz zasilania przedmiotowych laptopów.

Każdy zestaw będzie uzupełniony o oprogramowanie ułatwiające pracę z uczniami oraz interaktywny monitor wraz ze stojakiem.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni do 31 lipca 2023r.

Trzymajcie za nas kciuki!.

 

Zajęcia będące warunkiem przystąpienia do konkursu prowadziły wychowawczynie kl. 1-3, wychowawcy świetlicy  oraz nauczycielki informatyki.

Koordynatorem szkolnym tych działań była nauczycielka informatyki:  A.Owczarek.

 

Data dodania: 2023-06-26 22:42:37
Data edycji: 2023-06-26 23:04:37
Ilość wyświetleń: 456

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

„Dawać zdrowie i radość poprzez gry w słońcu i na powietrzu”

dr Henryk Jordan
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej