Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Jesienna mandala

Jesienna mandala

 

Mandala, najprościej mówiąc, to obrazek na kole z powtarzającym się motywem. Przy powstawaniu  mandali nie ma właściwie żadnych ograniczeń. Można stosować dowolne, znane nam techniki i metody. Ważny jest nie tylko efekt końcowy, ale również sam proces twórczy.

Praca przy tworzeniu mandali ma właściwości energetyzujące, relaksujące, wyciszające, uspokajające, rozładowujące, a także terapeutyczne. Rysowanie, malowanie, układanie, budowanie mandali pozwala również na rozwijanie zdolności manualnych i artystycznych, bowiem dobieranie i łączenie kształtów, materiałów i kolorów, rozwija pamięć wzrokową, koncentrację, wytrwałość i konsekwencję w działaniu oraz pomaga w lepszym wyrażaniu myśli. Tworzenie mandali jest stosowane w arteterapii.

Najlepszym przykładem powyższych  informacji są prace, które wzięły udział w naszym szkolnym konkursie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu zarówno pomysłu jak i sposobu wykonania. Mamy nadzieję, że ten wspólny, rodzinny czas, spędzony  przy tworzeniu jesiennej mandali, przyniósł trochę radości w te krótkie, jesienne dni.

Data dodania: 2022-12-11 21:38:31
Data edycji: 2022-12-11 21:39:29
Ilość wyświetleń: 228

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

„Dawać zdrowie i radość poprzez gry w słońcu i na powietrzu”

dr Henryk Jordan
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej