Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

 

„ Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

 

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko z grupy Misie przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- pluszowym misiem. Przybyły do nas misie małe i duże, białe oraz kolorowe. Każdy z nich był wyjątkowy. Nasza sala zamieniła się tego dnia w misiową krainę. Z misiów stworzyliśmy napis Dzień Pluszowego Misia, który ozdobił naszą salę.
Podczas zajęć dydaktycznych przedszkolaki poznały historię powstania pluszaków, a także wzięły udział w quizie polegającym na rozpoznawaniu misiów z bajek dla dzieci.
Nie zabrakowało także tańców, wierszy oraz piosenek o tematyce misiowej. Każdy mógł zrobić sobie zdjęcie ze swoim misiem na specjalnie przygotowanej misiowej ściance.
Dzieci wspólnie wykonały duży portret pluszowego misia, który ozdobił drzwi naszej sali,
a także malowały gipsowe figurki misia. W tym ważnym dla naszej grupy dniu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na portret misia. Laureatami konkursu zostali:
Pola Orzeszyna, Oliwia Jurczak, Dawid Cygański i Antoni Szczawiński z grupy Misie
oraz Seweryn Zarzycki z grupy 0. Dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne, które znajdują się na wystawie w przedszkolnej szatni. W ramach odpoczynku po obiedzie obejrzeliśmy bajkę o misiu Uszatku, który ma swój pomnik w Łodzi. Przedszkolakom bardzo podobały się jego przygody. Na koniec dnia każdy otrzymał słodkiego misia Lubisia.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe święto zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Data dodania: 2021-12-05 18:28:28
Data edycji: 2021-12-05 18:29:46
Ilość wyświetleń: 485

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

„Dawać zdrowie i radość poprzez gry w słońcu i na powietrzu”

dr Henryk Jordan
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej