Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

DZIEŃ DINOZAURA

DZIEŃ DINOZAURA

Dnia 26 lutego przypada nietypowe święto - Dzień Dinozaura. Przedszkolaki z grupy maluchów bardzo lubią te stworzenia, dlatego też w piątek 25.02.2022 zaraz po śniadaniu rozpoczęły prehistoryczną wędrówkę i  przeniosły się w pradawne czasy świętując ten wyjątkowy dzień. Nasza sala zamieniła się w jurajski park w którym na każdym kroku można było spotkać jakiegoś dinozaura.

Opowieści o tych prehistorycznych zwierzętach fascynują dzieci i  kryją w sobie wiele tajemnic.
Podczas zajęć dydaktycznych przedszkolaki obejrzały ciekawy film edukacyjny dzięki któremu poznały historię dinozaurów, dowiedziały się jak one wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły.
Najmłodsi wykonali doświadczenie imitujące wybuch wulkanu oraz zabawiali się w paleontologów i poszukiwali w piasku kinetycznym , za pomocą pędzelków kości dinozaurów. W naszej sali pojawiły się tyranozaury, triceratopsy, diplodoki, pterodaktyle itp. Następnie dzieci odbijały w piasku dinozaury oraz zaglądały do ich jajek za pomocą lampki. Wiele radości wywołała wśród najmłodszych praca plastyczno – techniczna, w której to maluchy malowały farbami sylwetki dinozaurów wykonane z tektury. Był to szczególny dzień, pełen radosnych wrażeń. Zabawy i zadania przeniosły nas w prehistoryczne czasy i pozwoliły na poznanie życia dinozaurów. Ich świat jest dla nas odległy, fascynujący , ale też wciąż tajemniczy. Nawet nie zauważyliśmy jak szybko minął nam czas podczas tych zajęć.

Data dodania: 2022-03-06 15:58:24
Data edycji: 2022-03-27 15:59:59
Ilość wyświetleń: 247

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

„Dawać zdrowie i radość poprzez gry w słońcu i na powietrzu”

dr Henryk Jordan
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej