Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

DNI BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLA

DNI BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLA

 

 

W dniach  29.05. – 01.06.2023 r. przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ksawerowie brały udział
w Dniach Bezpiecznego Przedszkola zorganizowanych pod hasłem:  „Bezpiecznie, zdrowo i kolorowo”.

29.05.2023  odbył się  pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników medycznych ze Stacji Ratownictwa Kryzysowego w Pabianicach.  Pani Magda i Pan Sebastian pokazali nam w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy osobie, która jest nieprzytomna.
Dzieci utrwaliły numery alarmowe i procedury wzywania pomocy karetki pogotowia. Odgrywane były scenki dramowe, nauka udzielania pierwszej pomocy na fantomach.
Przedszkolaki oglądały karetkę pogotowia i jej wyposażenie. Wykonały także plakat z numerami alarmowymi.

W tym dniu odbyła się również pogadanka o bezpieczeństwie przeciwpożarowym ze strażakami z OSP w Woli Zaradzyńskiej.  Dzieci obejrzały wóz strażacki, zapoznały się z jego wyposażeniem.

Drugiego dnia tj. 30.05.2023 odbyła się akcja pod nazwą: „Jestem bezpieczny – jeżdżę w foteliku”, przemarsz  z dziećmi pod Gminny Dom Kultury z Biblioteką w Ksawerowie  z własnoręcznie wykonanymi chorągiewkami z logo bezpiecznego przedszkola, odśpiewanie hymnu  Bezpiecznych Przedszkoli razem z dziećmi z gminnego przedszkola.

Następnie odbyły się warsztaty kulinarne – przygotowanie soków owocowych i sałatki warzywnej. Pogadanka o zdrowym odżywianiu i znaczeniu warzyw i owoców w diecie dzieci.

Trzeciego dnia – 31.05.2023 odbyły się warsztaty o emocjach prowadzone przez Panią Agatę Gabrysz - autorkę programu Bezpieczne Przedszkole. Rozstrzygnięto także przedszkolny konkurs plastyczny na plakat : „ Bezpiecznie, zdrowo i kolorowo”.

Dzieci oglądały również filmy edukacyjne (Bezpieczne wakacje), odbyły się zajęcia plastyczne pod hasłem: „Bezpiecznie, zdrowo, kolorowo” oraz quiz – jak żyć bezpiecznie. Na zakończenie dnia każdy przedszkolak otrzymał order na pamiątkę udziału w Dniach Bezpiecznych Przedszkoli.

01.06.2023 gościliśmy w gminnym przedszkolu na Dniu Dziecka. Wszysyc wiedzą, że dzieci uwielbiają słodycze dlatego nasze świętowanie rozpoczęliśmy od zjedzenia pysznych lodów. Następnie obejrzeliśmy pokaz magika , a także mieliśmy czas na zabawę na przedszkolnym placu zabaw. Po powrocie do naszego przedszkola każdy otrzymał lizaka od Pani Dyrektor, która złożyła nam także życzenia z okazji naszego święta. Następnie gościliśmy mamę Wiktora, która przeczytała nam książkę o Przygodach żółwia Frankilna, a także przygotowała dla nas pyszne mufuinki czekoladowe.

Na zakończenie Dni Bezpiecznego Przedszkola w dniu 3 czerwca odbyła się Olimpiada Sportowa z udziałem innych przedszkoli z terenu Gminy Ksawerów. Każdy przedszkolak, który dzielnie walczył w konkurencjach sportowych ze swoim rodzicem otrzymał  pamiątkowy medal.

Oddziały przedszkolne Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ksawerowie za realizację programu Bezpieczne Przedszkole i podejmowanie szeregu działań związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem otrzymały tytuł  Lidera Bezpiecznych Przedszkoli.

 

 

Data dodania: 2023-06-18 13:24:49
Data edycji: 2023-06-18 13:28:16
Ilość wyświetleń: 150

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

„Dawać zdrowie i radość poprzez gry w słońcu i na powietrzu”

dr Henryk Jordan
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej