Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

BohaterOn - lekcja patriotyzmu

BohaterOn – włącz historię! to ogólnopolska kampania, która propaguje pamięć o Powstaniu Warszawskim jak i o samych powstańcach. Dzięki udziałowi w akcji propagujemy wśród młodzieży postawy patriotyczne, tożsamość narodową oraz wrażliwość na cudzą krzywdę. 

Po raz 6 klasy IV – VII wzięły udział w zajęciach poświęconych samemu Powstaniu,
a także empatii i patrzenia na wojnę oczami dzieci, które straciły bezpieczny azyl oraz dzieciństwo. Uczniowie wysłuchali opowiadań takich jak: „Iskra nadziei” czy „Uparte serce tego miasta”. Dzieci wykonały pamiątkowe laurki, plakaty oraz napisały życzenia dla powstańców. Część z nich została umieszczona na stronie – dumnizpowstancow.pl Powstańcy są osobami w podeszłym wieku, nie zdołaliby przeczytać tak wielu tekstów wysyłanych tradycyjną pocztą, dlatego organizatorzy kampanii postanowili umożliwić każdemu z nas umieszczenie wirtualnych życzeń na stronie internetowej.  

Drodzy Powstańcy, 

dziękujemy Wam za to, że mimo dużego ryzyka, utraty zdrowia i życia walczyliście o pokój w naszej Ojczyźnie. Z okazji 79 rocznicy Powstania Warszawskiego pragniemy życzyć Wam: dużo zdrowia, szczęścia, radości, długich lat życia, spełnienia marzeń, pomyślności i wszystkiego, co jeszcze potrzeba, aby zobaczyć uśmiechy na Waszych twarzach. Nigdy nie zapomnimy tych szlachetnych czynów, których dokonaliście dla naszego kraju 

Klasa 4c 

 

Drogi Powstańcu! 

Dziękuję Ci za to, że walczyłeś o wolną Polskę. Dzięki Tobie mogę żyć w wolnym kraju, uczyć się i podziwiać piękno naszej Ojczyzny. Życzę Cu zdrowia, szczęścia i uśmiechu na każdy dzień. 

Julia z klasy 5c 

 

Dziękuję Wam z całego serca za to, że walczyliście o Polskę nawet wtedy, kiedy nie było szansy na pokonanie wojsk wroga. Dziękuję Wam za to, że nigdy się nie poddaliście! 

Temat wojny jest dla nas trudny, nie tylko ze względu na naszą smutną i bolesną przeszłość, ale także straszną teraźniejszość tuż za granicami naszego kraju.  

 

Data dodania: 2023-10-30 11:13:41
Data edycji: 2023-11-25 16:50:21
Ilość wyświetleń: 138

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

„Dawać zdrowie i radość poprzez gry w słońcu i na powietrzu”

dr Henryk Jordan
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej