Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Bijemy rekord czytania

Bijemy rekord czytania

25 października cała nasza szkoła brała udział w III Międzynarodowej Edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających w tym samym czasie. Wydarzenie to jest realizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

Do zaangażowania w akcję zaprosiliśmy całą społeczność szkoły w Ksawerowie - uczniów, nauczycieli, a także pracowników administracji. Tego dnia każdy przyniósł ze sobą swoją książkę - mogła to być ulubiona książka, książka z dzieciństwa czy ostatnio czytany utwór. W różnych miejscach szkoły zawisły plakaty informujące o tym, że w danym miejscu znajduje się strefa czytania. Starsi uczniowie mogli usiąść wygodnie na pufach, przy stolikach, na korytarzach, w salach, naszej małej dżungli czy nawet w pokoju Pani Wicedyrektor Anny Hanszke i całkowicie dać się pochłonąć lekturze. W przypadku większości dzieci królowała fantastyka i magiczne niezbadane światy stworzone przez autorów. Jak dobrze wiadomo, to właśnie ten gatunek literacki potrafi oderwać nasze myśli od szarej i codziennej rzeczywistości.

Na młodszych uczniów czekała specjalna niespodzianka na patio przy bibliotece szkolnej. Pani Marzena Martynowska przygotowała wspaniałą wystawę i udekorowała wejście do naszego szkolnego świata czytelników, a Pani Dyrektor Maria Szaszkiewicz przeczytała fragment książki. Młodzi czytelnicy byli zasłuchani i na chwilę przenieśli się do zupełnie innej rzeczywistości. Cała społeczność szkolna podziękowała Pani Dyrektor gromkimi brawami.

Oprócz tego uczniowie zasłuchani w niezwykłej opowieści utworzyli tęczę - symbol naszej szkoły.

Z pewnością możemy powiedzieć, że pobiliśmy rekord, ponieważ w tym samym czasie czytało 550 osób.

Za słowami J.K.Rowling możemy z pewnością powiedzieć, że wśród naszych dzieci  "sztuka czytania nie zanikła i nikt z nas nie okazał się mugolem".

Za organizację tego dnia odpowiedzialne były panie Marzena Martynowska i Klaudia Kolasa.

 

Data dodania: 2022-10-27 10:56:13
Data edycji: 2022-11-01 21:22:30
Ilość wyświetleń: 577

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

„Dawać zdrowie i radość poprzez gry w słońcu i na powietrzu”

dr Henryk Jordan
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej