Sukces młodych ekologów ze Szkoły Podstawowej  w Ksawerowie

Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ksawerowie zajęła I miejsce w konkursie ekologicznym na szczeblu powiatowym „Parki Narodowe Polski”, który odbył się w Szkole Podstawowej numer 17 w Pabianicach. Do konkursu przystąpiło 8 szkół z  Pabianic i powiatu pabianickiego. Drugie miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej  nr 17 w Pabianicach, a trzecie miejsce wywalczyli uczniowie ze  Szkoła Podstawowa w Dłutowie.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie prezentacji komputerowej na temat : „Charakterystyka środowiska wodnego wybranego parku narodowego”.
Uczniowie naszej szkoły prezentowali na dużym ekranie pracę pt. „Środowisko wodne Wigierskiego Parku Narodowego”. Następnie odpowiadali na pytania dotyczące znajomości parków narodowych Polski. Musieli wykazać się szczegółową wiedzą  dotyczącą znajomości obszarów chronionych, świata przyrody ożywionej i nieożywionej oraz położenia i przyczyn powstania, symboli parków narodowych.
Naszą szkołę reprezentowała  drużyna złożona z uczniów z klas IV – VI w składzie: Maja Brzezińska, Magdalena Gapys, Bartłomiej Brzeziński, Kacper Sieroń.
Zasadniczym celem konkursu było przybliżenie tematyki dotyczącej form ochrony przyrody na przykładzie parków narodowych. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i podziwiamy, że posiadają tak szeroką wiedzę o parkach narodowych Polski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Accessibility