100 lat PCK

         24 maja Polski Czerwony Krzyż obchodził swoją setną rocznicę istnienia. Z tej okazji Pabianicki Oddział Rejonowy PCK został odznaczony Odznaką „Primus In Agendo” – czyli „Pierwszy w Działaniu”. Odbyło się również uroczyste wręczenie nowego sztandaru. Nasza szkoła również miała swój udział w tej wspaniałej uroczystości. W dowód uznania za wieloletnie efektywne wsparcie Polskiego Czerwonego Krzyża na ręce Pani Dyrektor Marii Szaszkiewicz złożono dla naszej szkoły Medal 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. Natomiast opiekun Szkolnego Koła PCK – p. Kamila Tomaszewska została uhonorowana , zgodnie z Uchwałą Kapituły Odznaki Honorowej Polskiego Czerwonego Krzyża, Odznaką Honorową PCK IV stopnia.

Szkolne Koło PCK działa prężnie w Szkole Podstawowej w Ksawerowie od 2015r. założyła je i do tej pory prowadzi p. Kamila Tomaszewska. W tym roku szkolnym do Koła PCK należy 16 uczniów. Z potrzeby serca niosą pomoc potrzebującym, biorąc udział w akcjach:

– Podaruj pluszaka dla dzieciaka – zbiórka zabawek i maskotek dla dzieci z łódzkiego hospicjum

– Listy do św. Mikołaja

– Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS

– Olimpiada Wiedzy o PCK i Kulturze Zdrowotnej

– Zbiórka nakrętek od butelek w celu sfinansowania sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych

– Gorączka złota – zbiórka złotych monet na wypoczynki wakacyjne dla dzieci.

– Kartka Walentynkowa – sprzedaż własnoręcznie wykonanych kartek walentynkowych dla sfinansowania obiadów dla dzieci.

 

 

Accessibility