Projekt edukacyjny eTwinning – badenia wirtembergia i województwo łódzkie.

W II semestrze uczniowie Szkoły Podstawowej w Ksawerowie pod opieką nauczycielki języka niemieckiego Doroty Śpionek realizowali projekt edukacyjny – badenia wirtembergia i województwo łódzkie, którego organizatorem na terenie województwa łódzkiego jest Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego z siedzibą w Łodzi, Al. Piłsudskiego 8.

Projekt jest wirtualną wymianą uczniów i nauczycieli na platformie eTwinning, którzy zainteresowani są obydwoma regionami, ich mieszkańcami  i licznymi historycznymi związkami. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych i jest realizowany w języku niemieckim.

Co to jest eTwinning? eTwinning jest częścią Comeniusa, unijnego programu dla szkół. Jest to program, którego celem jest zachęcenie nauczycieli oraz uczniów z krajów Unii Europejskiej do podjęcia wspólnych działań edukacyjnych za pośrednictwem technologii informacyjno – komunikacyjnych dostępnych w szkołach lub w domach uczestników.

W ramach projektu każdy z uczniów biorących w nim udział przygotował Logo projektu oraz tekst o sobie. Prace uczniów można znaleźć na stronach:

https://www.storyjumper.com/book/showframe/69651155/5cd8652579796#page/1

https://vimeo.com/335563814

Na dodatkowych zajęciach uczniowie wzięli udział w wywiadzie odpowiadając na pytania dotyczące szkoły i przygotowali oprawę fotograficzną. W ten sposób powstała prezentacja o naszej szkole w języku niemieckim. Prezentację można obejrzeć na stronie:

https://vimeo.com/335563415

Kolejnym etapem projektu było opracowanie tematu „Kluge Erfinder Europas“. Uczniowie podczas zajęć mieli okazję przekonać się, że otaczająca nas rzeczywistość jest sumą dokonywanych przez tysiąclecia wynalazków i że wiele z nich pochodzi z Niemiec. Każdy z uczniów opracował swój wynalazek, odpowiadając na pytania przez kogo, kiedy i gdzie został wynaleziony. We współpracy ze Szkołą Podstwową nr 190 w Łodzi, w której uczniowie przygotowywali inne wynalazki niż nasi uczniowie, powstała prezentacja tematu „Kluge Erfinder Europas“.

Prace naszych uczniów można obejrzeć na stronie:

https://www.storyjumper.com/book/showframe/67926595/5cd85d46094bc#page/1

Prezentację ze współpracy Szkoły Podstawowej w Ksawerowie ze Szkołą Podstawową nr 190 w Łodzi można znaleźć na stronie:

https://www.storyjumper.com/book/showframe/69615065/5cd5dbd904c79#page/1

 

Uczniowie biorący udział w projekcie:

Zofia Michalska 8a

Łukasz Przybylak 8a

Joanna Palma 8b

Maja Wrzesińska 8B

Laura Kret 8C

Patrycja Mach 8C

Julia Ułańska 8C

 

 

 

 

Accessibility