SZKOLNA AKCJA POMOCY  BEZDOMNYM I POTRZEBUJĄCYM KOTOM W GMINIE KSAWERÓW

W lutym obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Była to okazja, żeby pomyśleć o kotach, które potrzebują naszej pomocy, aby przetrwać i przeżyć. Cały miesiąc luty w Szkole Podstawowej w Ksawerowie trwała akcja zbierania mokrej karmy i żwirku zorganizowana przez panie Dorotę Łuczak i Annę Skrzydlewską dla Tymczasowego Domu, który już 3 lata działa w Ksawerowie. Jest on prowadzony przez wolontariuszkę Grupy Miauczykotek fundacji Viva, która opiekuje się w chwili obecnej 30 kotami z naszej gminy – chorymi, z wypadków, których leczenie jest kosztowne, kotami wymagającymi tymczasowej albo długotrwałej pomocy człowieka oraz porzuconymi lub bezdomnymi. Wolontariuszka, która prowadzi ten dom współpracuje z Urzędem Gminy w Ksawerowie, gdzie jest zarejestrowana jako pierwszy w gminie Społeczny Opiekun Zwierząt.
W zbiórce szkolnej wzięło udział wielu uczniów klas 0-8 i nauczyciele. Udało nam się zebrać 110 puszek, 415 saszetek, 22 kg suchej karmy oraz 70 litrów żwirku. Społeczność naszej szkoły pokazała, że jest wrażliwa na los potrzebujących zwierząt.
Dziękujemy dzieciom, rodzicom i nauczycielom za wsparcie działań w naszym środowisku lokalnym. Wasze ogromne serce pozwoli kociej rodzinie przetrwać trudny dla nich czas.

 

 

Accessibility