Sukces młodych ekologów

Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ksawerowie zajęła I miejsce w konkursie ekologicznym na szczeblu powiatowym „Parki Narodowe Polski”, który odbył się 11.04.2017r. w Szkole Podstawowej numer 17 w Pabianicach. Do konkursu przystąpiło 10 szkół z  Pabianic i powiatu pabianickiego. Obecne były między innymi szkoły podstawowe z: Pawlikowic, Dłutowa, Woli Zaradzyńskiej, Piątkowiska. Drugie miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej z Pawlikowic, a trzecie miejsce wywalczyli uczniowie ze  Szkoła Podstawowa nr 3 z Pabianic.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie prezentacji komputerowej na temat : „Jakie zwierzęta żyją w lesie”.  Uczniowie naszej szkoły prezentowali na dużym ekranie pracę pt. „Zwierzęta żyjące w Borach Tucholskich”. Następnie odpowiadali na pytania dotyczące znajomości parków narodowych Polski. Musieli wykazać się szczegółową wiedzą  dotyczącą znajomości obszarów chronionych, świata przyrody ożywionej i nieożywionej oraz położenia i przyczyn powstania, symboli parków narodowych.
Naszą szkołę reprezentowała  drużyna w składzie: Joanna Palma, Maja Wrzesińska, Natalia Grobel i Jakub Owczarek. Za zajęcie I miejsca otrzymali  pamiątkowe dyplomy, podziękowania i nagrody, które zostały sfinansowane między innymi  przez Wydział Kultury i Sportu w Pabianicach, ZWiK  w Pabianicach.


Uczniów do konkursu przygotowała pani Elżbieta Milczarek, scenkę do prezentacji komputerowej ułożyła pani Iwona Cieślińska.
Zasadniczym celem konkursu było przybliżenie tematyki dotyczącej form ochrony przyrody na przykładzie parków narodowych. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i podziwiamy, że posiadają tak szeroką wiedzę o parkach narodowych Polski.

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

Accessibility