Grudzień pełen pomagania

W adwencie Szkolne Koło Caritas włączyło się w kilka akcji Caritas. Rozpoczęliśmy od pomocy w organizacji akcji „Drzewko serc”. Przygotowaliśmy serduszka, które zostały powieszone na choince w naszym parafialnym kościele. Chętni parafianie brali serduszko, na którym były wypisane potrzebne produkty do przygotowania świątecznej paczki. Parafialny Zespół Caritas przekazywał te paczki potrzebującym rodzinom z naszej szkoły i z całego Ksawerowa.

Wzięliśmy również udział w Ogólnopolskiej Akcji Zbiórki Żywności w Biedronce. 10 grudnia w naszej ksawerowskiej Biedronce pełniliśmy dyżur przy koszyku, do którego kupujący wkładali produkty żywnościowe. Razem z nami stały panie: Marzena Martynowska, Magdalena Kolasińska i Paulina Dziubczyk, którym serdecznie dziękujemy za obecność i pomoc. Z tej żywności zostały przygotowane paczki, które trafiły do potrzebujących rodzin uczniów naszej szkoły.

13 grudnia odbył się kiermasz świąteczny. Rozprowadzaliśmy własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne oraz świece Caritas oraz czekoladowe mikołaje. Na spotkaniach Szkolnego Koła Caritas pod okiem pani Pauliny Dziubczyk przygotowywaliśmy ozdoby i świąteczne drobiazgi. Pomagały nam panie: Anna Mazurek, Barbara Głaz, Anna Skrzydlewska, które przygotowały piękne aniołki, choinki, reniferki, świeczniki i wiele innych. Wszystkim dziękujemy za pomoc i za udział w kiermaszu. Mamy nadzieję, że nasze ozdoby umiliły Wam Święta Bożego Narodzenia.

 

 

Accessibility