Z wizytą w bibliotekach…

W piątek 2 grudnia uczniowie klasy 5a odwiedzili Bibliotekę Uniwersytetu Łódzkiego  American Corner Łódź oraz  Centrum Brytyjskie Uniwersytetu Łódzkiego. Piątoklasiści zwiedzili sławną BUŁę, zapoznali  się z księgozbiorem każdej biblioteki oraz zakresem usług jakie świadczą biblioteki swym czytelnikom. Uczniowie wzięli udział w zajęciach dotyczących USA oraz mieli dobrą zabawę przy grach w Spot It! i Jenga. Co poniektórzy  oddali się lekturze w języku angielskim. Dowiedzieli się także gdzie szukać ciekawych stron Internetowych, którymi opiekuje się i poleca British Council. Została też nawiązana współpraca między bibliotekami – będziemy mogli wypożyczać książki, audiobooki czy filmy w języku angielskim na potrzeby naszej szkoły, nauczycieli i uczniów.

Dzięki American Corner nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o nowe pozycje książkowe w języku angielskim. Już niedługo będzie można je wypożyczać i szlifować  język.

 

Accessibility