VII rajd Szkolnego Koła Caritas

Uczynki miłosierdzia śladami świętych podczas VII Rajdu Szkolnych Kół Caritas

Pierwszą aktywnością Szkolnego Koła Caritas był Rajd Wolontariuszy. Odbywa się on co roku i ma na celu wspólne spędzenie czasu z wolontariuszami ze szkół z Archidiecezji Łódzkiej. Tym razem gościły nas Pabianice. Rajd „Uczynki miłosierdzia śladami świętych” włączył nas w obchody Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

Nasze koło pojechało do Pabianic pod opieką pani Marzeny Martynowskiej, której bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc. Opiekun naszego Koła, pani Paulina Dziubczyk włączyła się w przygotowanie rajdu i spotkaliśmy ją na pierwszym punkcie kontrolnym. I było to trudne zadanie: mieliśmy chronologicznie ułożyć wydarzenia z życia św. Maksymiliana Kolbe, patrona Pabianic. Zmierzyliśmy się jeszcze z zadaniami dotyczącymi św. Wincentego a’Paulo, patrona dzieł miłosierdzia oraz św. Brata Alberta, sprawdzono czy znamy uczynki miłosierdzia względem duszy i względem ciała. I okazało się, że świetnie się przygotowaliśmy, bo zajęliśmy II miejsce 🙂 Hura!!! Panie były z nas dumne.

Mogliśmy też zwiedzić najstarszy kościół w Pabianicach, p.w. św. Mateusza i zobaczyliśmy, znajdującą się tam najstarszą chrzcielnicę w Archidiecezji Łódzkiej. Widzieliśmy także Zamek – Dwór Kapituły Krakowskiej, w którym mieści się Muzeum Miasta Pabianic, kościół Najświętszej Maryi Panny Różańcowej oraz dom, w którym mieszkał św. Maksymilian Kolbe. Zwiedziliśmy siedzibę Towarzystwa św. Brata Alberta, w którym wolontariusze pomagają najbiedniejszym, karmią głodnych i przyjmują bezdomnych. Na mecie w kościele św. Maksymiliana Kolbe czekały na nas wspólne zabawy i pyszny poczęstunek. Wzięliśmy również udział we Mszy świętej, po której odebraliśmy swoje nagrody 🙂

Dziękujemy Pabianicom za fajnie przygotowany rajd i wspólnie spędzony czas. A wszystkich nas było ok. 500 wolontariuszy! Czekamy na kolejne spotkania.

 

 

Accessibility