BIBLIOTEKA W SP IM. DR. H. JORDANA W KSAWEROWIE, TO NIE TYLKO KSIĄŻKI …

W naszej szkolnej bibliotece nie tylko tradycyjnie wypożycza się książki i korzysta z czytelni. To także miejsce, gdzie cyklicznie organizowane są różnego rodzaju wystawy i warsztaty.

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi z Ksawerowa, tym razem swoją pasją podzieliła się z nami pani Karolina Musiałowicz, z zawodu specjalistka ds. marketingu, ale aktualnie studentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej – malowniczej, bieszczadzkiej wsi. Podczas zajęć pani Karolina (miłośniczka sztuki ludowej i rękodzielnictwa) pilnie uczy się jak tkać, haftować, szydełkować, szyć, rzeźbić, wyplatać ze słomy, wikliny, pisać ikony, robić witraże i stylową biżuterię z koralików lub filcu, itd. Powstałe w wyniku ciężkiej pracy dzieła można podziwiać na wystawie pt. „Ludzie z pasją z Ksawerowa”, przygotowanej przez panią Marzenę Martynowską w naszej bibliotece.

Pani Karolina zdobytą wiedzą i umiejętnościami postanowiła podzielić się z uczniami naszej szkoły. W ramach przeprowadzonych warsztatów uczniowie klasy 3c wraz z wychowawcą Anną Mazurek, mogli sami spróbować swych sił w tkactwie. Okazało się,  że można tkać prawie na wszystkim, np.: na zwykłym tekturowym pudełku, czy na kole „hula – hop”, wykorzystując do tego celu prawie każdy materiał – foliowe torebki, czy też stare podkoszulki.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne wystawy i spotkania z ciekawymi  ludźmi z lokalnej społeczności.

 

Accessibility